Posted in Lajme

Kryetari i Qytetit të Dubrovnikut z.Mato Franković priti sot përzemërzisht Ambasadorin e Republikës së Kosovës në Kroaci Dr.Martin Berishajn.

Në pritjen e organizuar për Ambasadorin, Kryetari Franković ishte i shoqëruar me Nënkryetaren znj.Jelka Tepšić dhe Drejtoreshën për fonde europiane, bashkepunim nderkombetarë dhe regjional znj.Zrinka…

Continue Reading Kryetari i Qytetit të Dubrovnikut z.Mato Franković priti sot përzemërzisht Ambasadorin e Republikës së Kosovës në Kroaci Dr.Martin Berishajn.
Posted in Lajme Rajoni

Zv Ministri i Transportit z. Rexhepi : Infrastukur rrugore të sigurt dhe moderne synim i jonë.

Zv Ministri i Transportit z. Rexhepi : Infrastukur rrugore të sigurt dhe moderne synim i jonë. Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe…

Continue Reading Zv Ministri i Transportit z. Rexhepi : Infrastukur rrugore të sigurt dhe moderne synim i jonë.
Posted in Lajme

Habit Rama: E kemi shlyer detyrimin tonë me dëshmorët e 21 janarit

Kryeministri Edi Rama ka dalë në një komunikim live në Facebook, ku po flet për protestën e 21 janarit që la pas 4 v iktima….

Continue Reading Habit Rama: E kemi shlyer detyrimin tonë me dëshmorët e 21 janarit
Posted in Lajme

Sizmologu i njohur jep informacionin e rëndësishëm: Kjo do të jetë koha e tërmeteve! Ja çfarë e pret Shqipërinë

Mbrëmjen e pardjeshme lëkundjet e forta të tërmetit me epiqendër në Greqi u ndjenë edhe në disa qytete në vendin tonë. Epiqendra e tërmetit ka…

Continue Reading Sizmologu i njohur jep informacionin e rëndësishëm: Kjo do të jetë koha e tërmeteve! Ja çfarë e pret Shqipërinë
Posted in Lajme Rajoni

Tërmet i fortë në Itali, ja epiqendra dhe magnituda

Një tërmet i fortë ka tronditur Italinë e Jugut paraditen e sotme. Tërmeti i regjistruar me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter, ishte me epiqendër në…

Continue Reading Tërmet i fortë në Itali, ja epiqendra dhe magnituda
Posted in Lajme

Konfirmohet nga vetë Erdogan: Do shkoj sërish në Shqipëri në maj, ja arsyeja

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan në një intervistë ka treguar se do të rikthehet sëirsh në Shqipëri. Ai është shprehur se me përfundimin e…

Continue Reading Konfirmohet nga vetë Erdogan: Do shkoj sërish në Shqipëri në maj, ja arsyeja
Posted in Lajme

Banorët e ‘5 maj-it” nuk përmbahen ndaj Veliajt: Gejush, vesh të brendshme grash…(VIDEO)

Banorët e lagjes ‘5 maj’ në Tiranë shprehen mjaft të irrituar për situatën e krijuar sot në zonë. Ata hedhin akuza të rënda e ofendime…

Continue Reading Banorët e ‘5 maj-it” nuk përmbahen ndaj Veliajt: Gejush, vesh të brendshme grash…(VIDEO)
Posted in Lajme

Qëllohet me vezë makina e Bashës, njerëzit: O plehrë, kam bo burg për ty(Video)

Makina e kryedemokratit Lulzim Basha është qëlluar ditën e sotme me vezë. Mbështetës të Berishës e pritën Bashën me pankarta në duar dhe me thirrje…

Continue Reading Qëllohet me vezë makina e Bashës, njerëzit: O plehrë, kam bo burg për ty(Video)
Posted in Lajme

Mediat greke komentojnë vizitën e Presidentit turk në Shqipëri, ja çfarë shkruajnë

Presidenti Turk, Rexhep Tajip Erdogan, ka vizituar këtë të hënë Shqipërinë. Në agjendën e kësaj vizite një ditore në Shqipëri, presidenti kishte inaugurimin e 522…

Continue Reading Mediat greke komentojnë vizitën e Presidentit turk në Shqipëri, ja çfarë shkruajnë
Posted in Lajme

Erdogan vizitoi Shqipërinë në datën e vdekjes së Skëndërbeut, vjen reagimi i qeverisë…

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan nisi sot një vizitë në Shqipëri, me një agjendë të ngjeshur, e cila përfshin që nga përurimi i veprave…

Continue Reading Erdogan vizitoi Shqipërinë në datën e vdekjes së Skëndërbeut, vjen reagimi i qeverisë…