Posted in Jetë dhe stil Sport

Festimi me shqiponjë i Armando Brojës bën “armik” pronarin serb të Southampton

Armando Broja bëhet çështje në Beograd. Ose më saktësisht, festimi me shqiponjë i sulmuesit të përfaqësueses shqiptare. Djaloshi 20-vjeçar e ka zgjedhur këtë festim si…

Continue Reading Festimi me shqiponjë i Armando Brojës bën “armik” pronarin serb të Southampton
Posted in Sport

Pas gabimeve teknike, hidhet zyrtarisht shorti i “Champions League”, përballje historike na presin!

Sapo është hedhur përsëri shorti i Champions League pas atij gabimi të mëparshëm në lidhje me klubet përkatëse. Ky shorte i hedhur për herë të…

Continue Reading Pas gabimeve teknike, hidhet zyrtarisht shorti i “Champions League”, përballje historike na presin!
Posted in Sport

I fundit/ Shpallet fituesi i ‘Topit të Artë” për vitin 2021

Lionel Messi fiton ‘Topin e Artë’ për vitin 2021 Sulmuesi i PSG-së e fiton për herë të 7-të këtë trofe Sulmuesi argjentinas lë pas Ronaldon…

Continue Reading I fundit/ Shpallet fituesi i ‘Topit të Artë” për vitin 2021
Posted in Sport

“M’i sill.ni të gjithë boksi.erët nga e gjithë bo.ta, jam gati”, Florian Marku flet pas fitores së mbrëms.hme: Dua të luf.toj në Tiranë

  Florian Marku pas fitores së sotme vazhdon të jetë një boksier e pamposhtur dhe kampion në kategorinë IBF. Pas ndeshjes, “mb.reti shqi.ptar” foli për…

Continue Reading “M’i sill.ni të gjithë boksi.erët nga e gjithë bo.ta, jam gati”, Florian Marku flet pas fitores së mbrëms.hme: Dua të luf.toj në Tiranë
Posted in Kuriozitete Sport

HABlT presidenti i ekipit të njohur europian, babain e kam shqiptar dhe jam rritur me deIet

Presidenti i Steauas së Bukureshtit, Xhixhi Bekali nëpërmjet një rrëfimi të publikuar së fundmi nga “Striripesurse” ka folur për të kaluarën e tij, duke treguar…

Continue Reading HABlT presidenti i ekipit të njohur europian, babain e kam shqiptar dhe jam rritur me deIet
Posted in ShowBizz Sport

Vëllezërit Xhaka i bëjnë dhuratë luksoze babait të tyre

Granit dhe Taulant Xhaka janë ndër futbollistët shqiptarë më të suksesshëm jashtë kufijve, por që na kanë bërë shumë krenarë me paraqitjet e tyre. Të…

Continue Reading Vëllezërit Xhaka i bëjnë dhuratë luksoze babait të tyre
Posted in Aktualitet Lajme Sport

Kthehet Lionel Messi, formacionet

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes SD Huescas dhe Barcelonës. Lionel Messi, që mungoi në barazimin e kaluar të Barcelonës pasi zgjati pushimet, është…

Continue Reading Kthehet Lionel Messi, formacionet
Posted in Aktualitet Lajme Sport

Pasi Messi theu rekordin historik të Peles, ja çfarë bëri marka e njohur e birrave 08:14, 25/12/2020 A+ Aa A-

Lionel Messi arriti të thyente rekordin e Peles duke shënuar më shumë gola për një ekip të vetëm. Ylli argjentinasi javën e kaluar barazoi legjendën…

Continue Reading Pasi Messi theu rekordin historik të Peles, ja çfarë bëri marka e njohur e birrave 08:14, 25/12/2020 A+ Aa A-
Posted in Aktualitet Lajme Sport

Zlatan Ibrahimovic në ‘Sanremo 2021’…?

Një goditje e vërtetë e “tregut”, që nëse konfirmohet, do të ishte një lajm bujshëm. Zlatan Ibrahimovic do të jetë i ftuar në Festivalin e…

Continue Reading Zlatan Ibrahimovic në ‘Sanremo 2021’…?
Posted in Aktualitet Lajme Sport

Futbolli italian në zi, vdes Paolo Rossi

Bota e futbollit po vajton një tjetër kampion: Paolo Rossi, një ish sulmues i Juventusit dhe ekipit kombëtar italian, ka ndërruar jetë, një nga protagonistët…

Continue Reading Futbolli italian në zi, vdes Paolo Rossi