Posted in Sociale

Ekonomistët: Ngrohja globale mund të kushtojë 30 trilionë dollarë në vit deri në vitin 2075

Rezultatet e sondazhit të zhvilluar nga Instituti i Politikave të Universitetit të New York-ut me 738 ekonomistë që jetojnë në vende të ndryshme dhe që…

Continue Reading Ekonomistët: Ngrohja globale mund të kushtojë 30 trilionë dollarë në vit deri në vitin 2075
Posted in Sociale

Bizneset me çmime të larta që në janar/ Ja deri kur parashikohet të zgjasë kriza elektrike dhe çmimeve

Sektori energjetik në vend kishte një panoramë mjaftueshëm të ndërlikuar edhe para fillimit të krizës momentale. Me një zinxhir të gjatë borxhesh mes vetë kompanive…

Continue Reading Bizneset me çmime të larta që në janar/ Ja deri kur parashikohet të zgjasë kriza elektrike dhe çmimeve
Posted in Sociale

Thirrje drejtuar deputetëve të Malësisë së Madhe z.Ramadan Likaj & z.Paulin Sterkaj

Thirrje drejtuar deputetëve të Malësisë së Madhe,  z.Ramadan Likaj & z.Paulin Sterkaj Pershendetje nga une Prel Martin Popaj Kerkese nje alternative shume me logjike per…

Continue Reading Thirrje drejtuar deputetëve të Malësisë së Madhe z.Ramadan Likaj & z.Paulin Sterkaj
Posted in Sociale

“Në atë shtëpi nuk jetohet”, burri ofendon gruan: Ku ta çoj një fshatare?

Nga debati mes dy bashkëshortëve, Pelivanit e Meritës, të cilët kanë ardhur në seancën e ndërmjetësimit të “Shihemi në Gjyq” nga “E diela shqiptare” dalin…

Continue Reading “Në atë shtëpi nuk jetohet”, burri ofendon gruan: Ku ta çoj një fshatare?
Posted in Kuriozitete Lifestyle Sociale

FOTO/ Hoteli i parë në botë, ku çdo gjë është prej ari

Ky është hoteli i parë në botë, i veshur në ar në të gjithë pajisjet dhe aksesorët e tij. ‘Dolce Hanoi’ në kryeqytetin e Vietnamit…

Continue Reading FOTO/ Hoteli i parë në botë, ku çdo gjë është prej ari
Posted in Lajme Sociale

Lajm i mire per emigrantet Shqiptar ne Greqi. Nisin takimet për leje për arsye të jashtëz akonshme

Më në fund shërbimet e emigracionit në gjithë Greqinë do të fillojë të presin takime për depozitimin e kërkesave për leje për arsye të jashtë…

Continue Reading Lajm i mire per emigrantet Shqiptar ne Greqi. Nisin takimet për leje për arsye të jashtëz akonshme
Posted in Aktualitet Lajme Sociale

Patriotat e rremë

NGA  ALFONS GRISHAJ Patriotat e rremë Në pragun e Vjetorit të zgjimit dolën do cfurqe e kosa me kositë lavdinë e t’parve ditën e ngadhnjimit……

Continue Reading Patriotat e rremë