Posted in Histori Njerezore Histori Suksesi

Këngëtarja e njohur shqiptare zbulon shifrën ‘marramendëse’ që ka marrë nga performanca në një dasëm

Këngëtarja shqiptare, Arinda Gjoni ka folur për fenomenin e zakonshëm të artistëve dhe pronarëve të lokaleve ku performojnë live. Ajo tha se bazohen tek klikimet…

Continue Reading Këngëtarja e njohur shqiptare zbulon shifrën ‘marramendëse’ që ka marrë nga performanca në një dasëm
Posted in Histori Njerezore

Prishjet te ‘5 Maji’, banorja në lot: Nëse Veliaj ka nënë, duhet ta dijë që gratë lahen

BANORJA: Jashtë na ka lënë dhe jashtë kemi fjetur. Unë nuk shkoj derë më derë. Erion Veliaj në qoftë se ka grua, nënë e fëmijë,…

Continue Reading Prishjet te ‘5 Maji’, banorja në lot: Nëse Veliaj ka nënë, duhet ta dijë që gratë lahen
Posted in Histori Njerezore

“Pa në ëndërr Enver Hoxhën,për këtë arsye vuajti 7 vjet në Spaç”

“Në fundin e viteve ’70-të, teksa shkruante veprën e tij të famshme “Nëpunësi i Pallatit të Ëndrrave”, shkrimtarit të famshëm Ismail Kadare as mund t’i…

Continue Reading “Pa në ëndërr Enver Hoxhën,për këtë arsye vuajti 7 vjet në Spaç”
Posted in Histori Njerezore

“Bëja 2 hapa e rrëzohesha në tokë”, e reja shqiptare tregon historinë frymëzuese si mposhti astmën

Historia e rrallë e vajzës që dikur mjekët ia vunë jetën në pikëpyetje, sot frymëzon dhjetëra njerëz për të ecur përpara. Rezarta Fataj, një nga…

Continue Reading “Bëja 2 hapa e rrëzohesha në tokë”, e reja shqiptare tregon historinë frymëzuese si mposhti astmën
Posted in Histori Njerezore Jetë dhe stil

Tradhtia bashkëshortore/ Detektivja tregon programin që mund t’ia vendosni partnerit/es

Detektivja e njohur private Shkënda Lili, në një rrëfim në programin “Jeta pa filtër” në News24 ka treguar disa detaje se si mund të kontrollohet…

Continue Reading Tradhtia bashkëshortore/ Detektivja tregon programin që mund t’ia vendosni partnerit/es
Posted in Histori Njerezore Personazh Vip

‘Nuk po e justifikoj, por qante më shumë se unë’, gruaja e Ilirit flet për herë të parë për tradhtinë

Gjatë qëndrimit në Big Brother VIP, Ilir Shaqiri rrëfeu për tradhtinë dhe mënyrën si ai dhe bashkëshortja shpëtuan martesën. Për këtë u komentua shumë gjatë…

Continue Reading ‘Nuk po e justifikoj, por qante më shumë se unë’, gruaja e Ilirit flet për herë të parë për tradhtinë
Posted in Histori Njerezore

Kulla shekullore e Ndue Përjakut në Pruell (Bulger)

E ndërtuar mbi një kodër dominuese, të kujton kështjellat mesjetare. Duhej të mbante statusin “Monument Kulture”, për hershmërinë, vlerat historike dhe arkitektonike, por edhe pse…

Continue Reading Kulla shekullore e Ndue Përjakut në Pruell (Bulger)
Posted in Histori Njerezore

Mënyra se si e pleqëroi rastin Xhemajl Abria, aq e afërt me metodën shkencore të ADN’së!?

Xhemajl Abria kishte cilësitë e një parandjenësi dhe gjeniu popullor. Shembulli më i mirë është ndihma që i dha në një pleqni Rexhë Hysenit të…

Continue Reading Mënyra se si e pleqëroi rastin Xhemajl Abria, aq e afërt me metodën shkencore të ADN’së!?
Posted in Histori Njerezore

“Do hidhesha nga…”/ Mes lotëve, Arjola Demiri tregon momentin kur donte të vrìste veten

Aktorja Arjola Demiri, banore e “Big Brother VIP” ka rrëfyer një moment shumë  aktorja Demiri tregoi se pas divorcit me babain e fëmijëve të saj,…

Continue Reading “Do hidhesha nga…”/ Mes lotëve, Arjola Demiri tregon momentin kur donte të vrìste veten
Posted in Histori Njerezore

Ardit Gjebrea dhe Ilir Shaqiri festojnë martesat e gjata me të njëjtat gra, sekretet që rrëfejnë për mbajtjen gjallë të pasionit

Showman-i Ardit Gjebrea dhe koregrafi Ilir Shaqiri sapo kanë festuar martesat e gjata me të njëjtat gra, ndërkohë që sekretet për mbajtjen gjallë të pasionit…

Continue Reading Ardit Gjebrea dhe Ilir Shaqiri festojnë martesat e gjata me të njëjtat gra, sekretet që rrëfejnë për mbajtjen gjallë të pasionit