Posted in Aktualitet

Heq maskën sa për të pirë ujë, e përzënë nga avioni. Hakmarrja e saj është e goditur!

Po jetojmë në kohët e maskarenjve, ku edhe të pish një gllënjkë ujë, duhet të ruhesh se mos po të sheh dikush e po të…

Continue Reading Heq maskën sa për të pirë ujë, e përzënë nga avioni. Hakmarrja e saj është e goditur!
Posted in Aktualitet

Kim thotë se ka vite që punohet për të fundosur Berishën, flet për fakte që nuk do dalin as në gjyq

Ambasadorja aktuale e SHBA-ve në Tiranë, Juri Kim, foli sonte për prova dhe fakte që sipas saj janë mbledhur prej kohësh për Berishën. Kim tha…

Continue Reading Kim thotë se ka vite që punohet për të fundosur Berishën, flet për fakte që nuk do dalin as në gjyq
Posted in Aktualitet

Ermali zbulon pse me Amin ishte dashuri me shikim të parë: Nuk kisha as makinë e as shtëpi

Ermal Mamaqi dhe Amarda Toska janë një ndër çiftet më të dashur për publikun shqiptar. Ata janë të martuarprej vitesh dhe kanë dy fëmijë, Joelin…

Continue Reading Ermali zbulon pse me Amin ishte dashuri me shikim të parë: Nuk kisha as makinë e as shtëpi
Posted in Aktualitet

Albërije Hadërgjonajt i vjedhin Instagramin, i vënë emrin e çuditshëm

Në epokën e rrjeteve sociale, ku “Instagram”-i është një burim i konsiderueshëm të ardhurash, duke u kthyer kështu në një profesion, ekspozimi ndaj ‘hacker’-ave sa…

Continue Reading Albërije Hadërgjonajt i vjedhin Instagramin, i vënë emrin e çuditshëm
Posted in Aktualitet BBVIP

A e ndjek ‘Big Brother VIP kryeministri

“Big Brother VIP” është pa diskutim ‘reality show’ më i suksesshëm i momentit në Shqipëri. Kryeministri tha se nuk e ndjek dhe më pas foli…

Continue Reading A e ndjek ‘Big Brother VIP kryeministri
Posted in Aktualitet

Μe bluzën transparente Rasheli merr gjithë vëmendjen !

Ish-velina e “Xing me Ermalin”, Rashel Kolaneci, nuk ndalon së provοkuari ndjekësit e saj në “Instagram”. Bukuroshja është mjaft aktive në rrjetet sociale, aty ku…

Continue Reading Μe bluzën transparente Rasheli merr gjithë vëmendjen !
Posted in Aktualitet

Dervishaj tregon faktorët ndikues të rritjes së çmimeve të apartamenteve: Si do jetë trendi

Çmimet e apartamenteve në Tiranë, vijojnë të rriten, e ndërsa ndërtimet nuk ndalen. I ftuar në “Radarin Informativ”, sonte ishte Arben Dervishaj, sekretar i shoqatës…

Continue Reading Dervishaj tregon faktorët ndikues të rritjes së çmimeve të apartamenteve: Si do jetë trendi
Posted in Aktualitet

Ja çfarë na pret në ditët në vazhdim, a do prekemi nga cikloni i madh

Java që kemi hyrë pritet të karakterizohet me mot të ndryshueshëm, por me tendencë të rikthimit të dimrit në fund të javës. Fillimi i javës…

Continue Reading Ja çfarë na pret në ditët në vazhdim, a do prekemi nga cikloni i madh
Posted in Aktualitet

Shfaqet publikisht mbesa e Enver Hoxhës, ja si duket ajo!

Kurioziteti për të ka qenë shumë i madh që në vitet ’90, kur Valbona Hoxha njihej si një nga vajzat më të bukura të Tiranës,…

Continue Reading Shfaqet publikisht mbesa e Enver Hoxhës, ja si duket ajo!
Posted in Aktualitet

Çantën me 9 mijë franga ia ktheu plakës zvicerane, ja se sa e shpërbleu ajo

Djaloshi shqiptar Eduardt Latifi vuri re një çantë të braktisur para një dyqani. 26-vjeçari gjeti 9 000 franga para të gatshme. Ai menjëherë e dorëzoi…

Continue Reading Çantën me 9 mijë franga ia ktheu plakës zvicerane, ja se sa e shpërbleu ajo