Detaji që iu kishte ikur të gjithëve nga “Home Alone”

Fansat e “Home Alone” kanë kapur një detaj interesant nga ky film.

Kevin McCallister i Home Alone u la pas pasi kushërira e tij Heather e ngatërroi me një fqinj, duke menduar se ishte ai gjatë një numërimi para se të niseshin me shpejtësi në aeroport, por nuk ishte gabimi i vetëm që ajo bëri, shkruan Mirror, transmeton lajmi.net.

Nëse jeni fans i Home Alone, ka të ngjarë ta keni parë filmin shumë herë dhe të ndiheni të sigurt se nuk ka asnjë detaj të vetëm që ju ka munguar.

Por një shikues kap një ‘gabim’ të vogël në film që ata “kurrë nuk e kishin vërejtur më parë” -dhe i la njerëzit të binden se Kevini i shkretë nuk ishte fëmija i vetëm që familja la pas.

 

Ne të gjithë e dimë që një fqinj llogaritej në vend të Kevinit, ndërsa fëmijët grumbulloheshin në furgonë për t’u drejtuar për në aeroport, ndërsa vetë Kevin fjeti në papafingo lart, disi duke mos u zgjuar nga familja e madhe McCallister duke hedhur valixhet në një shpejtësi për t’u drejtuar në aeroport, të çmendur pas panikut ata kishin fjetur tej mase.

Kushërira më e vjetër e Kevin, Heather është fajtore për gabimin që bëri dikur ngatërruar Kevinin me një të huaj të rastit, por përdoruesi i rrjetit social TikTok me emrin Jade.Jinx zbuloi se nuk ishte gabimi i saj i vetëm gjatë procesit të numërimit fatkeq.

Heather, të cilës kurrë nuk duhet t’i besohet të kryejë një numërim të njerëzve, në film numëron fëmijët e familjes ‘duke u siguruar’ që të gjithë të llogariten, ndërsa Buzz bërtet me numra të rastit për ta shpërqendruar atë si vogëlush që është.

Përpjekjet e tij për shpërqendrim duket se funksionojnë, pasi shikuesi vuri re se Heather numëroi veten dy herë gjatë procesit, duke goditur kokën e saj si në numrin tre ashtu edhe në numrin 11.

Kur u pyet nëse ajo plotësoi numrin e të gjithë fëmijëve, Heather nuk mund të llogarisë, përgjigjet me vetëkënaqësi:

Por, nëse ka për qëllim të jenë 11 fëmijë dhe ajo është numëruar dy herë, cilin fëmijë tjetër të vogël, të pambrojtur e ka lënë pa kujdes pas saj?

Videoja e publikuar në TikTok është parë 1.2 milion herë dhe titullohet: “Unë kam parë vetëm mijëra herë ‘Home Alone’ dhe si nuk e kam vërejtur kurrë këtë?!”,  duke shtuar në diçiturat: “Ajo numëron veten në 3 dhe 11”.

Disa njerëz e justifikuan gafën si një gabim rastësor ose gafë të vazhdimësisë, por të tjerët nuk ishin aq falës.

Një komentoi për të thënë: “Ummmm që do të thotë se një fëmijë tjetër u harrua … Kevin nuk ishte vetëm …”.

Një i dytë shkroi: “Atëherë teknikisht atyre u mungojnë dy fëmijë sepse nuk është njëri fqinji?”.

Dhe një tjetër shtoi: “Pra, nëse ajo numëronte veten dy herë dhe [fëmijë] të rastit në furgon, atëherë kjo do të thotë se duhet të kishte pasur një fëmijë shtesë në numërim  dhe dy fëmijë të humbur në [udhëtim]../inforculture.info

Author: portali